CZ EN

Modernizace laboratoří

V rámci projektu budou modernizovány tyto laboratoře:

  • Laboratoř komunikačních systémů
  • Laboratoř konvergovaných sítí
  • Teleprezentační laboratoř
  • Laboratoř transportních sítí
  • Laboratoř obvodové techniky
  • Laboratoř přenosu dat

Zakoupeny a využívány budou následující položky, na které bylo vypsáno výběrové řízení

A. Informační technologie

1 ks    Konzole KVM
5 ks Doplňky k již vlastněné KVM
2 ks Virtualizační server
1 ks Konzolový server
4 ks Dovybavení serverů ProLiant-RAM
4 ks Zásuvka na 2,5" HDD do HP serveru ProLiant
6 ks Serverový pevný disk
2 ks Serverová síťová karta s příslušenstvím
3 ks Kabely ke kartám
1 ks UPS k virtualizačnímu serveru
1 ks UPS k datovému analyzátoru
1 ks Tiskárna
1 ks Podavač originálů pro tiskárnu
1 ks Výkonný datový analyzátor
2 ks Běžný datový analyzátor
1 ks Kapesní datový analyzátor
14 ks Stacionární datový analyzátor
2 ks Vstupně-výstupní jednotka
1 ks Dedikovaná stanice
2 ks Zdroj ke stacionárním datovým analyzátorům
1 ks Switch
5 ks Routery Mikrotik RB951G-2HnD
1 ks Fotoaparát
1 ks Systém monitoringu teploty
2 ks Externí HDD
14 ks Flash disk

 
B. Doplňky komunikačních sítí

Metalická kabeláž

70 ks    UTP patch kabel cat6 0,5 m
100 ks UTP patch kabel cat6 1 m
2 ks HDMI kabel

 

Optická kabeláž

6 ks    SC/SC 9/128 simplex
2 ks SC/LC 9/125 duplex

 

Optické patch cordy dual SM_LC-SC

2 ks    2 m
2 ks 5 m
1 ks 10 m
3 ks Optické patch cordy dual SM_LC-LC
1 ks Bezdrátový VoIP telefon
2 ks 10Gb Eth SFP + adapter pro Netgear GSM73285-200
2 ks 10Gb Eth SM optický modul LX SFP+
8 ks 1 Gb/s Eth optický modul LX
15 ks Smart karty USIM
5 ks Smart karty SIM
1 ks Kontaktní čtečka smart karet
10 ks POTS (FXS) karta

 

C. Videosystém

1 ks    Kamera pro videokonferenční kodek Polycom HDX 8000
1 ks Signálové propojení kodeku a videokonferenční kamery
1 ks Napájecí zdroj pro videokonferenční kameru
1 ks Bezdrátový mikrofonní set

 

D. Specializovaný software

1 ks    Packet header processor pro platformu NetCOPE
1 ks 40G MAC IP CORE pro platformu NetCOPE
1 ks Časová synchronizace pro platformu NetCOPE
1 ks Firmwarová komponenta pro filtraci síťového provozu

 

E. Měřicí přístroje

1 ks    V/V jednotka pro měření přenosových a impedančních parametrů el. obvodů
1 ks SW pro zobrazování výsledků měření pomocí počítače
1 ks Sada měřicích přípravků, kabelů a konektorů

 

F. Software

1 ks    Operační systém Windows Server
15 ks RDS CAL (licence na uživatele)
1 ks Virtualizační platforma pro servery s vysokou dostupností
1 ks Virtualizační platforma pro servery s centraliz. správou
1 ks Academic VMware vSphere 5 Essentials Kit for 3 hosts
1 ks Acad. Basic SnS VMware vSphere 5 Essentials + Kit 1y
1 ks Academic Subscription for VMw vSphere5 Ess. Kit, 1y
5 ks Virtualizační software VMware
1 ks Antivirový program pro konzolový server

 

PDF verze ke stažení